Pod Kuźnią

Domki pod Kuznia - logo
                                                

Atrakcje w okolicy


    Falsztyn dzięki swojemu położeniu  jest doskonałym miejscem zarówno do spędzenie urlopu czynnego,jaki i błogiego leniuchowania.      Wioska dzięki swojemu położeniu cieszy się pięknymi widokami,a jej  największymi atutami są czyste powietrze i piękny górski krajobraz. Z Falsztyna rozciąga się malowniczy widok na Pieniński Park Narodowy, Tatry i oczywiście Gorce. Oraz nie zaprzeczalnym atut Jezioro Czorsztyńskie z pięknymi  plażami .

                                                  Piękny XIV wieczny zamek stojący na potężnej skale 80 metrów nad poziomem jeziora.Tu powstała legenda o Białej Damie.

Ruiny zamku Czorsztyńskiego  powstałego w XIV w. za czasów Kazimierza Wielkiego

Jedyna piaszczysta plaża nad jeziorem Czorsztyńskim .Wstęp bezpłatny

Zapora wodna uruchomiona  w 1997r.dzięki której powstał sztuczny zbiornik wodny na Dunajcu – Zalew Czorsztyński.  Już w pierwszym roku w czasie największej powodzi uratowała przed zalaniem miejscowości położone poniżej.

Rejs na pewno jest nie lada atrakcją dla turystów przebywających w Pieninach.

Dla miłośników wędkowania oprócz możliwości łowienia ryb w jeziorze ,jest możliwość łowienia ,gigantycznych ryb na sztucznym łowisku oddalonym ok.3,5km.

    Jedna z największych atrakcji jest spływ przełomem Dunajca.     Przełom Dunajca w Pieninach to z pewnością jeden z najbardziej malowniczych widoków w całej Polsce.Niesamowity krajobraz przyciąga turystów z całego świata.

       Z Falsztyna prowadzą szlaki  pieszych wędrówek: przez Cisówkę do Niedzicy oraz przez Cisówkę i Żar do Dursztyna, a stamtąd do przełomu Białki. Jest to też idealne miejsce na wypad  w Gorce ( https://gorydlaciebie.pl/wyprawy/10-najpiekniejszych-tras-w-gorcach/)czy Pieniny  
    W okolicy znajduje się sporo tras na wycieczki rowerowe np.trasa z Czerwonego Klasztoru do Szczawnicy ,równolegle do przełomu Dunajca,czy też ścieżka rowerowa z Nowego Targu do Trsteny ok.40 km w jedną stronę,docelowo jest w budowie drugi odcinek tej trasy do Niedzicy cała tras będzie liczyła ok.80km.

Niemniej największą atrakcją,która ściąga tu setki turystów, jest narciarstwo.Falsztyn zimą jest doskonałą bazą wszystkich najlepszych stacji narciarskich Podhala i Pienin, gdyż jest centralnie położony pomiędzy nimi. Pobliskie wyciągi to :
Polana Sosny w Niedzicy (4,9 km od Falsztyna)
"Skipark Eland" na Słowacji w Spiskiej Starej Wsi (8,5 km) Rusin-Ski ok. 22Km
„Czorsztyn-Ski” w Kluszkowcach (18 km)
„Kotelnica Białczańska” w Białce Tatrzańskiej (18 km)

Narciarstwo ski-turowe i biegowe

Jest też idealnym miejscem do uprawiania coraz popularniejszego  narciarstwa ski-turowego oraz biegowego.Jeżeli ktoś jest miłośnikiem narciarstwa ski-turowego Gorce dostarczą masy szlaków łatwiejszych i trudniejszych do uprawiania tego typu sportu .Jeżeli ktoś chce poczuć przypływ adrenaliny ,można też udać się w Tatry gdzie jest sporo szlaków o różnym stopniu trudności.
Kontakt

Jeżeli masz pytania lub chcesz dokonać rezerwacji skontaktuj się z nami

Telefon:+48 601 508 717
Telefon:+48 515 694 784 w języku angielskim po godz.20:00
nie odpowiadamy na sms

E-mail: firmawcislo@interia.pl
Dane firmy:
F.H.P.U. "Wcisło"
34-400 Nowy Targ
ul.Grel 38
nip.735-131-74-99
Numer konta:09 1160 2202 0000 0003 4154 0649
Lokalizacja: