bg_image

Atrakcje

Niedzica

Zamek w Niedzicy

Piękny XIV wieczny zamek stojący na potężnej skale 80 metrów nad poziomem jeziora. Tu powstała legenda o Białej Damie.

Więcej o zamku

Ruiny zamku Czorsztyńskiego

Ruiny zamku Czorsztyńskiego powstałego w XIV w. za czasów Kazimierza Wielkiego.

Więcej o ruinach
Niedzica
Plaża

Sztuczna plaża w miejscowości Niedzica-Zamek

Jedyna piaszczysta plaża nad jeziorem Czorsztyńskim. Wstęp bezpłatny.

Więcej o plaży

Zapora wodna w Niedzicy

Zapora wodna uruchomiona w 1997r. dzięki której powstał sztuczny zbiornik wodny na Dunajcu – Zalew Czorsztyński. Już w pierwszym roku w czasie największej powodzi uratowała przed zalaniem miejscowości położone poniżej.

Więcej o zaporze
Niedz
Rejs

Rejs statkiem po zalewie

Rejs na pewno jest nie lada atrakcją dla turystów przebywających w Pieninach.

Więcej o rejsie

Wędkowanie

Dla miłośników wędkowania oprócz możliwości łowienia ryb w jeziorze, jest możliwość łowienia, gigantycznych ryb na sztucznym łowisku oddalonym ok. 3,5km.

Więcej o wędkowaniu
Wędokowanie
Spływ dunajcem

Spływ Dunajcem

Jedna z największych atrakcji jest spływ przełomem Dunajca. Przełom Dunajca w Pieninach to z pewnością jeden z najbardziej malowniczych widoków w całej Polsce. Niesamowity krajobraz przyciąga turystów z całego świata.

Więcej o spływie

Turystyka szlaki i piesze

Z Falsztyna prowadzą szlaki pieszych wędrówek: przez Cisówkę do Niedzicy oraz przez Cisówkę i Żar do Dursztyna, a stamtąd do przełomu Białki. Jest to też idealne miejsce na wypad w Gorce czy Pieniny.

Szlaki
Rowery

Wycieczki rowerowe

W okolicy znajduje się sporo tras na wycieczki rowerowe np. trasa z Czerwonego Klasztoru do Szczawnicy, równolegle do przełomu Dunajca, czy też ścieżka rowerowa z Nowego Targu do Trsteny ok. 40 km w jedną stronę,docelowo jest w budowie drugi odcinek tej trasy do Niedzicy cała tras będzie liczyła ok. 80 km.

Więcej o wycieczkach

Narciarstwo zjazdowe

Niemniej największą atrakcją, która ściąga tu setki turystów, jest narciarstwo. Falsztyn zimą jest doskonałą bazą wszystkich najlepszych stacji narciarskich Podhala i Pienin, gdyż jest centralnie położony pomiędzy nimi. Pobliskie wyciągi:

Narty
Skitur

Narciarstwo ski-turowe i biegowe

Jest też idealnym miejscem do uprawiania coraz popularniejszego narciarstwa ski-turowego oraz biegowego. Jeżeli ktoś jest miłośnikiem narciarstwa ski-turowego, Gorce dostarczą masy szlaków łatwiejszych i trudniejszych do uprawiania tego typu sportu. Jeżeli ktoś chce poczuć przypływ adrenaliny, można też udać się w Tatry gdzie jest sporo szlaków o różnym stopniu trudności.